Javna ustanova Narodna knjižnica i čitaonica Halubajska zora nakon božićno-novogodišnjih praznika nastavlja sa zanimljivim čitalačkim programima i u mjesecu siječnju kojima je cilj poticanje čitanja kod djece, mladih, nezaposlenih, osoba starijih od 54 godine i osoba s invaliditetom. U nastavku donosimo detalje svakog pojedinog programa, kome je isti namijenjen i termine održavanja te ovim pute pozivamo sve zainteresirane ciljane skupine s područja općine Viškovo da se prijave!!

 

„Čitateljska radionica 54+“

Za koga?

„Čitateljska radionica 54+“ namijenjena je osobama od 54 godine i više.

Sadržaj radionice:

Interaktivno komuniciranje s polaznicima, poticanje na čitanje i raspravu o pročitanoj knjizi te poticanje na kvalitetno provođenje vremena na čitateljskim druženjima.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datumi i vrijeme održavanja radionica:

16.01.2023. – 15.30-17,00h

26.01.2023. – 15.30-17,00h

30.01.2023. – 15.30-17,00h

 

Radionica „Mali čitateljski kutić“

Za koga?

Radionica „Mali čitateljski kutić“ namijenjena je djeci školskog uzrasta od 7 do 13 godina.

Sadržaj radionice:

Interaktivno komuniciranje i poticanje djece na čitanje i podučavanje učenika kako pretraživati knjižni fondu knjižnicama i knjižarama, kao stvarati navike posjećivanja knjižnica i upućivati ih u rad knjižnice. Uključivanje djece u razgovor/debatu o pročitanome, crtanje i kreativno izražavanje.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datumi i vrijeme održavanja radionica:

16.01.2023. – 17:00 – 18:30h

28.01.2023. – 11:30 – 13:00h

 

Pričaonica za najmlađe

Za koga?

„Pričaonica za najmlađe“ namijenjena je djeci predškolskog uzrasta od 4 do 7 godina.

Sadržaj radionice:

Čitanje priča i bajki, poticanje čitanja od najranije životne dobi te razvijanje navike posjećivanja knjižnica. Rad na razvoju čitalačkih sposobnosti i kreativnosti. Djeca će se uključiti kroz čitanje priča i bajki, igru, razgovor/debatu o pročitanome, crtanje i kreativno izražavanje, čime će aktivnost dobiti i umjetničku komponentu.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datumi i vrijeme održavanja radionica:

23.01.2023. – 17:00 – 18:30h

26.01.2023. – 17:00 – 18:30h

28.01.2023. – 17:00 – 18:30h

 

Čitateljski klub „V Book“ – za ciljanu skupinu mladi

Za koga?

Čitateljski klub „V Book“ namijenjena je mladima od 14 do 25 godina.

Sadržaj radionice:

Poticanje na čitanje i diskusiju o pročitanim knjigama, uz zajedničko odabiranje zanimljivih tema i voditeljeve prijedloge na čitanje zanimljivih knjiga. Navedene će aktivnosti svakako pozitivno utjecati na uključivanje ranjivih skupina u zanimljive čitalačke programe i time prevenirati osamljenost i socijalnu isključenost.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datumi i vrijeme održavanja radionica:

26.01.2023. – 17:30 – 19:00h

 

Čitateljski klub „V Book“ – za ciljanu skupinu osobe s invaliditetom

Za koga?

Čitateljski klub „V Book“ namijenjena je osobama s invaliditetom.

Sadržaj radionice:

Poticanje na čitanje i diskusiju o pročitanim knjigama, uz zajedničko odabiranje zanimljivih tema i voditeljeve prijedloge na čitanje zanimljivih knjiga. Navedene će aktivnosti svakako pozitivno utjecati na uključivanje ranjivih skupina u zanimljive čitalačke programe i time prevenirati osamljenost i socijalnu isključenost.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datum i vrijeme održavanja radionica:

28.1.2023. – 11:30 – 13:00

 

 Čitateljski klub „V Book“ – za ciljanu skupinu nezaposleni

Za koga?

Čitateljski klub „V Book“ namijenjena je nezaposlenim osobama koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih pri HZZ-u.

Sadržaj radionice:

Poticanje na čitanje i diskusiju o pročitanim knjigama, uz zajedničko odabiranje zanimljivih tema i voditeljeve prijedloge na čitanje zanimljivih knjiga. Navedene će aktivnosti svakako pozitivno utjecati na uključivanje ranjivih skupina u zanimljive čitalačke programe i time prevenirati osamljenost i socijalnu isključenost.

Trajanje: Predviđeno trajanje je 90 minuta po radionici.

Datumi i vrijeme održavanja radionica:

26.01.2023. – 17.00-18,30h

28.01.2023. – 10.00-11,30h

 

Prijave i informacije o navedenim programima:

Prijave i informacije u periodu od 02.01. do 15.01.2023. god. moguće su isključivo e-mailom budući da je Javna ustanova Narodna knjižnica i čitaonica Halubajska zora, Marinići 9, Viškovo u navedenom periodu privremeno zatvorena zbog redovne godišnje revizije knjižnog fonda.

mail: sredisnja.marinici@gmail.com

Javna ustanova Narodna knjižnica i čitaonica Halubajska zora, Marinići 9, Viškovo ponovno se otvara za sve korisnike 16.01.2023. god.

Radno vrijeme:

Ponedjeljak i četvrtak 14.00h – 19.00h

Utorak, srijeda, petak 09.00h – 14.00h

2. i 4. subota u mjesecu 09.00h– 13.00h

Tel/Fax: 051/682-404

 

Napomena!!

Prilikom dolaska na prvu radionicu/pričaonicu polaznici će morati dostaviti niže navedenu dokumentaciju temeljem koje će dokazati pripadnost ciljanoj skupini:

 

Djeca i mladi do 25 godina

 

Za osobe starosti do 18 godina

–        Preslika osobne iskaznica ili rodni list ili drugi jednakovrijedan službeni dokument u kojem je naveden datum rođenja radi utvrđivanja dobi sudionika pri ulasku u projekt;

–        Suglasnost roditelja/skrbnika za sudjelovanje osoba mlađe od 18 godina (maloljetnika) u projektnim aktivnostima i potpisivanje maloljetnih osoba na potpisanim listama (Knjižnica će pripremiti navedenu suglasnost koju će roditelj/skrbnik potpisati);

Za osoba s navršenih 18 do 25 godina

–        Preslika osobne iskaznica ili rodni list ili drugi jednakovrijedan službeni dokument u kojem je naveden datum rođenja radi utvrđivanja dobi sudionika pri ulasku u projekt;

 

Osobe starije od 54 godine –             Preslika osobne iskaznica ili drugi jednakovrijedan službeni u kojem je naveden datum rođenja radi utvrđivanja dobi sudionika pri ulasku u projekt;
Nezaposleni uključujući dugotrajno nezaposlene osobe –        Potvrda o vođenju u evidenciji HZZ-a;
Osobe s invaliditetom –        Nalaz, rješenje ili mišljenje relevantnog tijela vještačenja o vrsti invaliditeta

ili

–        Potvrda o upisu u Hrvatski registar osoba s invaliditetom;

 

Prijavite se!!! Sve radionice su u potpunosti besplatne!!

Veselimo se vašem dolasku i zajedničkom druženju!!

Comments are disabled.